{{ctrl.notification}}
معایب پاسپورت دومینیکا

با توجه به اینکه پاسپورت دومینیکا یکی از معتبر‌ترین پاسپورت‌های جهان محسوب می‌شود به همین دلیل در سال‌های اخیر بسیاری از افراد خواهان گرفتن این پاسپورت می‌باشند.

اما این پاسپورت نیز مانند بسیاری از پاسپورت‌های جهان علاوه بر مزایایی که دارد یک سری معایب و محدودیت‌هایی نیز برای افراد ایجاد می‌کند که نیاز است افرادی که قصد دریافت این پاسپورت را دارند از آن اطلاع داشته باشند.

ما در اینجا به برخی از معایب و محدودیت‌های این پاسپورت پرداخته‌ایم که شما می‌توانید از قسمت پایین این موارد را مطالعه بفرمایید.

شما می‌توانید جهت درخواست پاسپورت دومینیکا با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

38 الی 05132284534

محدودیت ویزا در بازدید از برخی کشور‌ها:

همان‌طور که می‌دانید با دارا بودن پاسپورت دومینیکا شما می‌توانید بدون ویزا به 140 کشور جهان سفر کنید، البته در سفر بدون ویزا به برخی از کشور‌های خاص مثل آمریکا و انگلیس محدودیت‌هایی وجود دارد که ممکن است برای بسیاری از ایرانیان این مسئله عیب جدی به نظر نرسد به دلیل اینکه ایرانیان در صورت سفر به این کشور‌ها برای دریافت ویزا با سختی زیادی رو به رو هستند و در بعضی از مواقع گرفتن ویزا کاری نشدنی به حساب می‌آید، درصورتیکه با دارا بودن پاسپورت دومینیکا و با مراجعه به سفارت این کشور‌ها به راحتی می‌توانند ویزای خود را دریافت نمایند.

 

عدم امکان دریافت شهروندی به صورت مستقیم:

درصورتیکه شما قصد دریافت پاسپورت دومینیکا و شهروندی این کشور را داشته‌باشید نمی‌توانید به صورت مستقیم برای دریافت آن‌ها اقدام نمایید بلکه باید این کار از طریق نمایندگان معتبر انجام گیرد.

در ایران نیز نمایندگان معتبری وجود دارند که اگر شما قصد دریافت پاسپورت دومینیکا را داشته‌باشید می‌توانند به نمایندگی از شما در این کشور سرمایه‌گذاری کرده و برای شما شهروندی این کشور را دریافت نمایند.

 

هزینه بالا دریافت پاسپورت دومینیکا:

شما برای دریافت پاسپورت دومینیکا دو راه پیش‌رو دارید یکی از این راه‌ها کمک مالی غیر قابل برگشت به دولت دومینیکا و راه دوم آن سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات این کشور می‌باشد.

به طور مثال اگر یک فرد مجرد بخواهد از راه اول نسبت به دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام نماید باید هزینه 100 هزار دلار را پرداخت کند این هزینه برای یک خانواده 4 نفره معادل 175 هزار دلار خواهد بود.

و درصورتیکه قصد داشته‌باشید از راه دوم نسبت به دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام نمایید باید هزینه‌ای معادل 200 هزار دلار در املاک و مستغلات این کشور سرمایه‌گذاری کنید که این هزینه نیز برای بسیاری از افراد هزینه بالایی محسوب می‌شود.

اما در کنار این هزینه بالا، پاسپورت این کشور مزایای فراوان بسیاری نیز دارد، از جمله اینکه در تمام طول این مراحل شما هیچ نیازی به مراجعه حضوری به این کشور را نخواهید داشت همچنین کل پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا نیز در حدود کمتر از 6 ماه به طول می‌انجامد که در مقایسه با دریافت پاسپورت سایر کشور‌ها زمان کوتاهی محسوب می شود.

 

عدم امکان دریافت شهروندی برای افراد دارای سوء پیشینه:

این کشور نیز مانند سایر کشور‌ها سوابق بین‌المللی افراد متقاضی پاسپورت را مورد بررسی قرار می‌دهد و از ورود افراد دارای سوء پیشینه جلوگیری به عمل می‌آورد این مورد ممکن است برای برخی از افراد به عنوان عیب تلقی گردد ولی برای بسیاری از افراد این امر یک مزیت است زیرا این کار محیط امنی را برای افرادی که قصد دریافت شهروندی این کشور را دارند فراهم می‌آورد.

 

محدودیت در دریافت پاسپورت برای اطرافیان متقاضی اصلی:

فردی که به عنوان متقاضی اصلی دریافت پاسپورت دومینیکا می‌باشد می‌تواند در هنگام تشکیل پرونده خواهر، برادر، پدر، مادر و فرزندانش را به عنوان همراه معرفی کرده و برای آن‌ها نیز پاسپورت دومینیکا دریافت نماید. با توجه به این مورد متوجه می‌شویم که تنها وابستگان اصلی و درجه یک فرد متقاضی می‌توانند به عنوان همراه، پاسپورت دریافت کنند و بعد از تکمیل پرونده نیز، تنها فرزند متولد شده امکان دریافت پاسپورت دومینیکا را دارد و بعد از تشکیل پرونده امکان اضافه کردن افراد دیگر و دریافت پاسپورت این کشور برای آن‌ها وجود ندارد.

به عنوان مثال اگر فرد دارنده پاسپورت دومینیکا با کسی ازدواج کند امکان دریافت پاسپورت دومینیکا برای همسر او وجود ندارد و مجددا باید نسبت به دریافت پاسپورت برای همسرش درخواست دهد و دوباره هزینه کمک مالی به دولت و یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را پرداخت نماید.

 

الزام دو دلیجنس و بررسی صلاحیت عمومی:

متقاضیانی که قصد دریافت پاسپورت دومینیکا را دارند ابتدا توسط واحد سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار می‌گیرند و پس از تائید، پرونده فرد متقاضی به مرکز ارتباطات منطقه‌ای مشترک حوزه کارائیب ارسال می‌شود و بعد از این مرحله نتایج آن به واحد CPU  ارسال می‌گردد.

نتایج این بررسی‌ها به آژانس‌های پیمانکاری ارسال می‌شود تا دولت دویمینیکا اطمینان حاصل کند که فرد متقاضی درگیر فساد، تروریسم و پولشویی نیست.

این مراحل بسیار سخت‌گیرانه ممکن است برای بسیاری از افراد به عنوان یک عیب محسوب شود اما دولت دومینیکا برای حفظ امنیت کشور و شهروندانش این مراحل را انجام می‌دهد همچنین مسئولان این کشور حساسیت بالایی را در حوزه سلامت پول‌هایی که وارد این کشور می‌شوند دارند.

اگر فرد متقاضی بعد از یک سال از دریافت شهروندی قصد داشته باشد برای یکی از بستگان درجه اول خود (برادر، خواهر، پدر، مادر، همسر و فرزند) پاسپورت دومینیکا دریافت نماید باید چک امنیتی و دودلیجنس را مجددا انجام دهد.

 

جمعیت کم:

برخی از افراد جمعیت کم این کشور را جزو معایب در نظر می‌گیرند اما این کشور برای کسانی که قصد دارند در کشوری آرام زندگی کنند می‌تواند انتخاب مناسبی باشد همچنین همان‌طور که می دانید برای دریافت پاسپورت دومینیکا الزامی به زندگی کردن در این کشور وجود ندارد و فرد دارنده این پاسپورت می‌تواند کشور دیگری را برای زندگی خود انتخاب نماید.

 

سرمایه گذاری نامناسب:

بسیاری از افراد معتقد هستند امکان رشد سرمایه در این کشور به دلیل جمعیت کم آن حاصل نمی‌شود، همچنین سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات نیز امکان فروش سختی را به دنبال دارد به همین دلیل برخی از افراد ترجیح می دهند برای دریافت پاسپورت دومینیکا به جای سرمایه‌گذاری در این کشور از روش کمک مالی به دولت استفاده نمایند.

 

نبود شهرسازی مدرن در این کشور:

همانطور که در مقاله کشور دومینیکا کجاست؟ توضیح داده شد این کشور یک کشور زیبا با جاذبه‌های طبیعی فراوان می‌باشد ولی عیبی که دارد آن است که در آن از شهرسازی‌های مدرن استفاده نشده است اما برای افرادی که قصد زندگی در این کشور را ندارند این عیب محسوب نمی‌شود.

 

سخن پایانی:

در این مقاله سعی کردیم شما را با برخی از عیوب و محدودیت های پاسپورت دومینیکا آشنا سازیم. البته در مقایسه محدودیت های این پاسپورت با مزایایی که این پاسپورت دارد باید گفت که دریافت پاسپورت دومینیکا مزایای بیشتری را دارا می باشد و می تواند گزینه بسیار مناسبی برای دریافت پاسپورت باشد.

date_range پنجشنبه 01 تیر 1402 remove_red_eye 204 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09219563220
05132284535
پرواز خارجی
09219563220
05132284534
هتل داخلی
09219563221
05132284536
تور داخلی
09219563221
05132284538
تور خارجی
09219563248
05132284535
ثبت نظر
chat 0