{{ctrl.notification}}
مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

کشور پادشاهی اسپانیا عضو اتحادیه‌ی اروپا و کشور‌های شینگن  بوده و ۱۳ شهر این کشور در فهرست میراث جهانی ثبت شده‌است.

در سال ۲۰۰۰ که اقتصاد اروپا دچار رکود شد بیشتر کشورهای اروپایی تغییر رویه داده و سیاست اقامت از طریق خرید ملک را به سیاست کارآفرینی تغییر دادند.

ولی اقتصاد اسپانیا همچنان براساس سرمایه‌گذاری مبتنی است و در کنار جذب کار‌آفرینان کشورهای دیگر از سرمایه‌گذاری خارجیان در ملک هم استقبال می‌کند، ابتدا اغلب مهاجران کشور اسپانیا را مهاجرانی از کشور‌های  شرق آسیا و هندوستان تشکیل می‌دادند، اما در سال‌های اخیر ایرانیان نیز به اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در ملک  در اسپانیا علاقه‌ی زیادی نشان داده‌اند و تعداد مهاجران ایرانی به اسپانیا افزایش چشمگیری داشته‌است.

ما در اینجا برای شما بیان می‌کنیم که چگونه می‌توانید به اسپانیا از طریق خرید ملک مهاجرت نمایید و شرایط، مزایا و معایب آن را نیز به طور کامل شرح داده‌ایم، بنابراین تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و اگر سوالی دررابطه با مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک را دارید و به دنبال شرکت مطمئنی می‌گردید که پیگیری امورات مربوط به مهاجرت به اسپانیا را به آن‌ها بسپارید با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

کشور اسپانیا

چه کسانی می‌توانند از خدمات مهاجرت به اسپانیا آژانس پرسیا توس استفاده نمایند:

1. افرادی که قصد گرفتن گلدن ویزا یا اقامت طلایی (گلدن ویزا یا اقامت طلایی در پایین به طور کامل شرح داده‌شده‌است) از طریق خرید ملک را دارند. (خرید باید بالای 500 هزار یورو باشد)

2. افرادی که قصد اخذ اقامت دارند ولی تمکن مالی آن‌ها پایین‌تر از 500 هزار یورو می‌باشد، این افراد می‌توانند با خرید ملک ویزای مولتی یکساله بگیرند.

3. افرادی که مایل به سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک و درآمد یورویی هستند.

به طور کلی تمامی افراد فوق بایستی دارای شماره خارجی شناسایی باشند. برای دریافت این شماره اختصاصی افراد باید از طریق سفارت اسپانیا که در تهران واقع شده است اقدامات لازم را انجام دهند.

یکی دیگر از مواردی که افراد می‌توانند از طریق آن، در اسپانیا ملک خریداری نمایند، دادن وکالت به افرادی است که شرایط خریداری ملک را در این کشور دارا هستند. اگر شما نیز جزو این افراد هستید، می‌توانید خرید ملک خود را از طریق دادن وکالت در دفاتر اسناد رسمی به نمایندگان ما در آژانس پرسیا توس انجام دهید.

تماس با ما

شماره شناسایی خارجی در اسپانیا (NIE):

شماره شناسایی خارجی (NIE) یک شماره اختصاصی است که برای افراد خارجی صادر می‌گردد و افراد خارجی در خاک اسپانیا با این شماره، شناسایی می‌شوند و در سراسر زندگی شما در اسپانیا هیچگاه تغییر نمی‌یابد.

گلدن ویزا یا ویزای طلایی

گلدن ویزا یا اقامت طلایی اسپانیا چیست؟

گلدن ویزا یا اقامت طلایی یک نوع ویزای ویژه‌ای است که توسط برخی کشور‌ها از جمله اسپانیا ارائه می‌شود. این ویزا معمولا به افراد با سرمایه‌گذاری بالا یا مهارت‌های ویژه اعطا می‌شود و اجازه اقامت بلند مدت یا حتی شهروندی در کشور مورد نظر را فراهم می‌کند. این ویزا به عنوان یک فرصت برای سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های جدید شناخته می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق گلدن ویزا اسپانیا:

برای اخذ اقامت از طریق گلدن ویزا اسپانیا، معمولا مدارک زیر مورد نیاز است:

1. فرم درخواست ویزا: باید فرم مربوطه را تکمیل و ارائه دهید.

2. پاسپورت: پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

3. عکس‌های شناسایی: عکس‌های شناسایی با ابعاد و مشخصات مشخص

4. اثبات مالی: ارائه اسناد مالی و اثبات سرمایه‌گذاری مورد نیاز

5. برنامه سرمایه‌گذاری: برنامه و مستندات مربوط به سرمایه‌گذاری در اسپانیا

6. بیمه سفر: بیمه سفر با پوشش کامل

7. گواهی عدم سوء پیشینه: گواهی عدم سوء پیشینه جنایی

لطفا توجه داشته‌باشید که ممکن است مدارک مورد نیاز برای اخذ گلدن ویزا اسپانیا متغیر باشند و به شرایط خاص هر فرد بستگی داشته‌باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر با کارشناسان ما در آژانس گردشگری پرسیا توس تماس بگیرید.

تماس با ما

مزایای گلدن ویزا اسپانیا برای شهروندان خارجی چیست؟

مزایای گلدن ویزا اسپانیا برای شهروندان خارجی شامل موارد زیر می‌شود:

اقامت بلند مدت: گلدن ویزا اسپانیا به شهروندان خارجی اجازه اقامت بلند مدت در اسپانیا را می‌دهد، که این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند تا به طور مستقیم در این کشور زندگی کنند.

حق کار: با داشتن گلدن ویزا، شهروندان خارجی می‌توانند به طور قانونی در اسپانیا کار کنند و از فرصت‌های شغلی موجود در این کشور بهره‌مند شوند.

دسترسی به خدمات اجتماعی: با داشتن اقامت بلند مدت، شهروندان خارجی می‌توانند از خدمات اجتماعی مانند آموزش، بهداشت و درمان و سایر خدمات عمومی در اسپانیا بهره‌مند شوند.

امکان سرمایه‌گذاری: گلدن ویزا به شهروندان خارجی امکان سرمایه‌گذاری در اسپانیا را می‌دهد و این امر می‌تواند به ایجاد فرصت‌های اقتصادی و ایجاد شغل‌های جدید در این کشور کمک کند.

امکان درخواست شهروندی: بعد از مدت زمان مشخص، شهروندان خارجی با داشتن گلدن ویزا می‌توانند درخواست شهروندی اسپانیا را نیز داشته‌باشند.

با این مزایا، گلدن ویزا اسپانیا به شهروندان خارجی فرصت‌های بیشتری برای زندگی، کار و سرمایه‌گذاری در این کشور ارائه می‌دهد.

مدت اعتبار ویزای طلایی اسپانیا چه‌قدر است؟

مدت اعتبار گلدن ویزا اسپانیا معمولا برای یک سال صادر می‌شود. پس از اتمام این مدت، ممکن است بتوانید اقامت خود را تمدید کنید تمدید در دوره‌های بعد برای دو دوره 2 ساله تمدید می‌شود بعد از گذراندن این 5 سال درصورتیکه شرایط لازم را داشته‌باشید کارت اقامت دائم برای شما صادر می‌گردد. پس از اتمام این 5 سال و ورود به سال دهم، افراد می‌توانند درخواست تابعیت اسپانیا دهند.

خرید ملک در اسپانیا

عوامل موثر در خرید ملک در اسپانیا:

1. ثبات اقتصادی

2. موقعیت مکانی: انتخاب منطقه‌ای که به نیاز‌ها و ترجیحات شما بیشترین تطابق را دارد، اهمیت زیادی دارد. فاصله از امکانات شهری، نزدیکی به دریا یا کوهستان، دسترسی به حمل و نقل عمومی و مراکز خرید از جمله عوامل مهم هستند.

3. نوع ملک که می‌تواند آپارتمانی یا ویلایی باشد.

4. تقاضای بازار که مثلا در مناطق گردشگری تقاضا بالاتر است.

5. قیمت و بودجه: تعیین بودجه مالی برای خرید ملک و انتخاب یک ملک که با آن همخوانی داشته‌باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

6. وضعیت حقوقی: اطمینان از وضعیت حقوقی ملک، از جمله مواردی مانند مالکیت، بدهی‌ها، محدودیت‌های ساختمانی و موارد مرتبط، بسیار حیاتی است.

7. وضعیت بازار ملک: شناخت بازار ملک در منطقه مورد نظر، قیمت‌ها، روند رشد و فروش ملک‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرید.

8. مشاوره حرفه‌ای: دریافت مشاوره از افراد متخصص و حرفه ای در زمینه خرید ملک در اسپانیا، می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرید. در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ما در آژانس گردشگری پرسیا توس مشورت نمایید.

تماس با ما

در نظر داشته‌باشید آینده‌ی بازار ملک در اسپانیا به دلیل رشد مستمر و داشتن پایه‌های اقتصادی قدرتمند اسپانیا بسیار تضمین شده‌است.

نکاتی برای سرمایه گذاری در اسپانیا:

1. تحقیق و در نظر گرفتن زیر‌ساخت‌ها و برنامه توسعه آینده

2. بودجه عاقلانه به دلیل اینکه به جز خرید ملک، هزینه‌های نگهداری و مالیات را نیز باید در نظر بگیرید.

3. بازدید از ملک اگر شخصا انجام شود بسیار بهتر است زیرا از این طریق امکانات محلی و ارزش و پتانسیل ملک را بیشتر درک می‌کنید.

انواع مالیات خرید ملک در اسپانیا

انواع مالیات خرید ملک در اسپانیا:

1. مالیات IVA یا ارزش افزوده خرید ملک نوساز و کلید نخورده:

10 درصد مبلغ ملک، زمانیکه یک ملک نوساز و کلید نخورده را از یک شرکت سازنده در اسپانیا خریداری می‌کنید، به طور معمول هزینه IVA بعلاوه قیمت اصلی ملک به شرکت سازنده پرداخت می‌شود و خود شرکت سازنده مامور به پرداخت این مالیات به دولت اسپانیا است.

2. مالیات ITP یا مالیات نقل و انتقال خرید ملک دست دوم:

با توجه به منطقه بین 6 تا 10 درصد، این نوع مالیات باید ظرف یک ماه از خرید ملک در شعب اداره مالیات اسپانیایی پرداخت شود و این وظیفه خریدار است که اطمینان حاصل کند که مالیات حتما پرداخت شده‌است.

3. مالیات IBI یا عوارض سالیانه مالکان:

این نوع مالیات به طور معمول به صورت سالیانه پرداخت می‌شود اما ممکن است در موارد خاص به طور فصلی دریافت شود. زمانیکه سالیانه باشد معمولا در پایان سال توسط شهرداری دریافت می‌گردد.

4. مالیات AJD:

مالیات AJD به معنای مالیات بر اسناد حقوقی است. این مالیات در اسپانیا براساس اسناد حقوقی مانند قرارداد‌های املاک و سایر معاملات حقوقی اعمال می‌شود. نرخ مالیات ممکن است بسته به نوع معامله و منطقه مختلف باشد. این مالیات معمولا توسط خریدار پرداخت می شود. 

به طور کلی زمانیکه شما قصد خرید ملک در اسپانیا را دارید، بایستی بین 10 تا 15 درصد بودجه خود را برای انواع مالیات خرید ملک و سایر هزینه‌های جانبی خرید ملک در اسپانیا کنار بگذارید. متاسفانه خیلی‌ها در این خصوص اطلاعرسانی نمی‌کنند و خریدار بدون اطلاع از این موضوع در اسپانیا دچار مشکل می‌شود.

درخواست و مشاوره خرید ملک در اسپانیا:

اگر شما هم به دنبال خرید ملک در اسپانیا هستید و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید می‌توانید با نمایندگان ما در آژانس گردشگری پرسیا توس تماس گرفته تا شما را راهنمایی و تا خرید کامل ملک، شما را همراهی نمایند.

تماس با ما

date_range چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403 remove_red_eye 50 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09219563220
05132284535
پرواز خارجی
09219563220
05132284534
هتل داخلی
09219563221
05132284536
تور داخلی
09219563221
05132284538
تور خارجی
09219563248
05132284535
ثبت نظر
chat 0