{{ctrl.notification}}
کشور های اروپایی بدون ویزا برای ایرانیان

همانطور که می‌دانید سفر به کشور‌های اروپایی حوزه شینگن همواره یکی از پرطرفدار‌ترین سفر‌ها برای ایرانیان محسوب میشده‌است اما سفر به این کشور‌ها به دلیل دشواری‌هایی که در اخذ ویزای آن‌ها وجود دارد برای ایرانیان بسیار سخت و گاهی غیر‌ممکن است، البته راه‌حل‌هایی هم وجود دارد که می‌تواند دریافت ویزای کشور‌های اروپایی را برای شما تسهیل کند و حتی بدون ویزا نیز بتوانید به این کشور‌ها سفر نمایید یکی از این راه‌حل ها دریافت پاسپورت دومینیکا می‌باشد که شما می‌توانید با مراجعه به مقاله مزایای پاسپورت دومینیکا به طور کامل با مزایای بسیار این پاسپورت آشنا شوید.

اما نکته دیگری که باید بدانید این است که همه کشور‌های اروپایی عضو حوزه شینگن نیستند و سفر به این کشور‌ها نیاز به ویزای اختصاصی خود را دارند که گاهی اوقات گرفتن ویزای این کشور‌ها نسبت به کشور‌های حوزه شینگن ساده‌تر می‌باشد و داشتن ویزای آن‌ها در سفر‌های بعدی شما به کشور‌های حوزه شینگن می‌تواند به عنوان یک نکته مثبت برای شما به حساب آید و احتمال گرفتن ویزای شینگن را برای شما افزایش دهد.

ما در این مقاله سعی کردیم که توضیحات مختصری را در رابطه با کشور‌های اروپایی که عضو حوزه شینگن نیستند به شما ارائه کنیم.

پس تا پایان مقاله همراه ما باشید و درصورت درخواست ویزای هریک از این کشور‌ها با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

38 الی 05132284534

کشور روسیه:

روسیه یکی از کشور‌های زیبا و پهناور با جاذبه‌های بینظیر است که می‌تواند یک مقصد مناسب برای کسانی باشد که قصد سفر به اروپای شرقی را دارند لازم به ذکر است که این کشور عضو شینگن نمی‌باشد و ویزای اختصاصی خود را دارد.

شما می‌توانید برای سفر به روسیه از انواع مختلف ویزا‌ها با اهداف گوناگون استفاده نمایید اما درصورتیکه قصد سفر به روسیه با هدف گردشگری را دارید باید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید. این ویزا توسط سفارت روسیه صادر می شود و حداکثر زمان آن 30 روز می‌باشد و زمان مورد نیاز برای صدور این ویزا نیز بین 7 الی 20 روز به طول می‌انجامد و شما بایستی حداقل یک ماه قبل از سفر نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید و برای اخذ آن نیز ارائه گواهی تمکن مالی الزامی می‌باشد.

انواع ویزای توریستی روسیه:

 • ویزای یک بار ورود: در این ویزا شما فقط یک بار می‌توانید به روسیه سفر کنید و درصورت خروج از این کشور دیگر امکان ورود با آن ویزا به روسیه برای شما وجود ندارد.
 • ویزای دو بار ورود: در این نوع ویزا اگر شما به روسیه سفر کنید و بعد از آن خارج شوید دوباره با همان ویزا امکان ورود به روسیه را خواهید داشت.

در حالت کلی مشکلی برای دریافت ویزای توریستی روسیه وجود ندارد و احتمال ریجکت شدن آن کم است.

شما می‌توانید برای دریافت ویزای روسیه با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

38 الی 05132284534

کشور صربستان:

یکی دیگر از کشور‌های اروپای شرقی که ایرانیان می‌توانند به آن سفر کنند کشور صربستان می‌باشد این کشور با دارا بودن جاذبه‌های تاریخی یکی از مقاصد مناسب سفر برای ایرانیان به حساب می‌آید.

برای مدتی سفر به کشور صربستان بدون اخذ ویزا نیز برای مسافران ایرانی فراهم شده بود اما بعد از مدتی دوباره گرفتن ویزا الزامی شد و در حال حاضر نیز برای سفر به این کشور ایرانیان باید ویزا داشته باشند.

البته کشور صربستان عضو حوزه شینگن نمی‌باشد و دریافت ویزای این کشور نسبت به کشور‌های حوزه شینگن آسان‌تر است.

انواع ویزای صربستان:

 • ویزای تایپ B ترانزیت صربستان
 • ویزای کوتاه مدت تایپ C صربستان
 • ویزای بلند مدت تایپ D صربستان

ویزای توریستی صربستان:

اگر شما قصد سفر به صربستان با هدف گردشگری را دارید بایستی ویزای کوتاه مدت یا تایپ C را دریافت نمایید افرادی که این ویزا را دریافت می کنند امکان یک بار ورود به کشور صربستان را دارند و می توانند تا 90 روز اقامت موقت در این کشور داشته باشند.

شما می‌توانید برای دریافت ویزای صربستان با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

38 الی 05132284534

کشور بلغارستان:

کشور بلغارستان یکی دیگر از کشور‌هایی است که برای سفر به آن نیازی به دریافت ویزای شینگن ندارید.

کشور بلغارستان دارای جاذبه‌های فراوان و یکی از قدیمی‌ترین کشور‌های اروپا به حساب می‌آید و از نظر اقتصادی می‌توان گفت که مقصدی ارزان و مقرون به صرفه است و می‌تواند گزینه مناسبی برای سفر باشد.

از جمله مهمترین تور‌های این کشور نیز تور وارنا و صوفیا است. شهر وارنا به عنوان یکی از بهترین شهر‌های ساحلی اروپای شرقی شناخته می‌شود و صوفیا نیز به عنوان پایتخت این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند.

انواع ویزای بلغارستان:

 • ویزای نوع A (ترانسفر فرودگاهی)
 • ویزای نوع C (اقامت کوتاه مدت یا اقامت با برنامه ریزی از قبل مشخص شده)
 • ویزای نوع D (اقامت بلند مدت)

ویزای توریستی بلغارستان:

مانند دیگر کشور‌ها، افرادی که به کشور بلغارستان سفر می‌کنند سفرشان بیشتر با اهداف گردشگری صورت می‌گیرد و به دنبال اخذ ویزای توریستی می‌باشند.

شما می‌توانید برای دریافت ویزای بلغارستان با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

38 الی 05132284534

کشور گرجستان:

کشور گرجستان از دیگر کشور‌هایی است که در حوزه شینگن قرار ندارد و امکان سفر توریستی به این کشور برای ایرانیان آزاد است و این ویژگی باعث گردیده‌است که کشور گرجستان به عنوان یکی از مقاصد جذاب برای ایرانیان به حساب آید.

انواع ویزای گرجستان:

 • ویزای نوع A: این نوع ویزا برای سیاستمداران و مقامات کشوری صادر می گردد و برای سفر های دیپلماتیک استفاده می شود.
 • ویزای نوع B: این نوع ویزا جهت ماموران بین‌المللی، کارمندان، هیات‌ها و همراهان خارجی آن‌ها صادر می‌شود و جهت انجام امور خدماتی و سیاسی صورت می‌گیرد.
 • ویزای نوع C: این نوع ویزا بیشتر برای گردشگران و افرادی که قصد سفر کوتاه مدت به کشور گرجستان را دارند صادر می گردد.
 • ویزای نوع D: کسانی که قصد اقامت طولانی تر در کشور گرجستان را دارند باید اقدام به دریافت ویزای نوع D نمایند این افراد ممکن است برای کار، مهاجرت و یا تحصیل به این کشور سفر کنند و مدت طولانی تر در این کشور می مانند.

شما می‌توانید برای دریافت ویزای بلغارستان با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

38 الی 05132284534

کشور کرواسی:

کشور کرواسی یکی از کشور‌های با جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا و جذاب است که همواره توریست‌های زیادی را از نقاط مختلف جهان به خود جذب می‌کند. این کشور نیز در حوزه شینگن قرار ندارد و برای سفر به آن باید اقدام به دریافت ویزای اختصاصی نمایید.

انواع ویزای کرواسی:

 • ویزای کوتاه مدت: ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری و تجاری
 • ویزای بلند مدت: ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای عشایر دیجیتال

شما می‌توانید برای دریافت ویزای بلغارستان با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

38 الی 05132284534

سایر کشور‌های اروپایی که در حوزه شینگن قرار ندارند:

کشور هایی که در بالا معرفی گردید جزو بهترین کشور های اروپایی محسوب می شود که در حوزه شینگن قرار ندارند اما این کشور ها فقط به لیست بالا مختوم نمی شود و کشور های دیگری نیز در اروپا وجود دارند که در این حوزه قرار ندارند این کشور ها عبارتند از:

 • اوکراین
 • رومانی
 • مولداوی
 • آلبانی
 • بوسنی هرزگوین
 • مقدونیه
 • کوزوو
 • جمهوری آذربایجان
 • بریتانیا
 • جمهوری ایرلند

در پایان نیز شما می توانید ویزای همه این کشور ها و کشور هایی که در حوزه شینگن قرار دارند را شما می توانید از آژانس گردشگری پرسیا توس با یک شعبه در ایران و یک شعبه در مادرید اسپانیا دریافت نمایید کافیست برای این منظور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

38 الی 05132284534

date_range شنبه 28 مرداد 1402 remove_red_eye 159 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09219563220
05132284535
پرواز خارجی
09219563220
05132284534
هتل داخلی
09219563221
05132284536
تور داخلی
09219563221
05132284538
تور خارجی
09219563248
05132284535
ثبت نظر
chat 0